Ohlasy
děkujeme

3gpabcmbyume !

Milí přátelé sportu, Sašo, Romane, Zdeňku, Dito, Olino, Danieli, Januszu,....

Když jsem v sobotu v podvečer přiskotačil do svého domova, byl jsem toužebně očekáván celým týmem svých sedmi bab. Myslím tím tu svoji papírovou babku velitelku, dvě dcery a čtyři vnučky. Od doby, kdy chudák náš pes zdechnul, pyšně nesu prapor utlačovaných chlapů sám, jediný zástupce mužského pohlaví v rodině. A to je pravý důvod toho, proč se zúčastňuji takových aktivit, jako je Geroy race. (Popravdě řečeno, zůstat doma by sebou neslo mnohem silnější utrpení, než rýt rypákem v bahně, sežrat červa, nebo přinutit svoji starou kostru vykonat dvacet angličáků. To se ale nesmí nikde říkat!)

"Pojď ty náš hrdino, geroji, večeři máš připravenou.... a vyprávěj, jak jsi bojoval s překážkami, bahnem, těžkým terénem i meteorologickými jevy! Vyprávěj!" A tak jsem se s chutí pustil do svátečního pokrmu, kulinářské delikatesy mojí ženy domácí. Cpal jsem do sebe elixír mládí - krupicovou kaši posypanou strouhaným perníkem. Poté jsem přednesl neobyčejný zážitek dnešního dne:

Na startovní lajně se nás v kategorii jednotlivců sešlo kolem sto deseti chrabrých bojovníků, nažhavených, s krvelačným výrazem v tvářích a napěněnou krví v žilách. I já jsem střelhbitě vyrazil do terénu, silou býka a mrštností šelmy za svým cílem-pokořit nástrahy trati a stát se gerojem. Úplně jsem zapomněl na to, kolik mi je roků, (ono je to vlastně úplně fuk, protože se to stejně každý rok mění), a tak jsem pelášil, co mi nohy stačily, u toho funěl a hekal, jako nějaký špatný pornoherec. Nejvýživnější překážkou bylo plazení v bahně pod ostnatým drátem a ještě s pneumatikou jako břemenem. Tuto disciplinu zvládám dokonale, protože ji kdysi vyžadovala moje pracovní profese v dole. A tady předbíhám i několik borců, kteří si ulevují nemravnými výrazy. Fuj!, že jim není hanba! Další bahenní lázně, šplhy na laně, různá hrazení,... žádný problém, až na přeručkování vodorovného žebříku. Tady se podepisuje únava a zabahněné ruce a tak v polovině délky padám a jdu do trestných angličáků. Pro některé je ochutnávka červa nepřekonatelná disciplina, já jsem si protejnů ještě přidal. Nato nejmladší vnučka nasadila rezolutní tón a řekla: "A dědo, zdalipak sis před jídlem řádně umyl ruce, když ses před tím hrabal v bahně?" Ještě tři překážky a jsem v cíli. Trať 6,5km a 25 překážek zvládám za 1:05h, obsazuji celkově 62. místo a v kategorii ,zralých mužů' vítězím. Tož takový to byl pěkný závod. "A dědo, umyl sis ty ruce, nebo ne!?!"

Co na závěr. Poznal jsem spoustu nových tváří, lidí nezávislých na světě umělé krásy, děvčat bez přifouknutých hrudníků, afektovaných projevů, nacvičených póz. Poznal jsem mnoho zdravých lidí, se kterými jsem v duchu vzájemného porozumění rád strávil krásný den.

Všem organizátorům, tvůrcům Geroy akce chci touto cestou poděkovat. Závod na mě udělal silný dojem. Také vám přeji hodně sil a štěstí do dalších ročníků závodu GEROY RACE.

Sportu zdar!!!

Vetchý a lítost budící stařík (72 l.), Dědek Beskydský (J.L.) 3.2.2017 Orlová